ŁATWIEJSZE EGZAMINY NA PRAWO JAZDY KAT.A

Po wprowadzeniu nowych egzaminów na prawo jazdy wiele problemów pojawia się już przy części teoretycznej. Nie ma bowiem możliwości nauczenia się pytań na pamięć (chyba, że ktoś jest cyborgiem), a na udzielenie odpowiedzi również jest niewiele czasu. W związku z tym mają zostać wprowadzone zmiany w części teoretycznej.

Po zmianach test składa się z 32 pytań i za każdą odpowiedź można dostać od jednego do trzech punktów. Zamiast 500 pytań mamy ich ponad dwa tysiące w bazie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych i 1120 w bazie Instytutu Transportu Samochodowego i Signity. Łącznie można uzyskać 72 punkty, a do zdania potrzebnych jest ich 68. Miałem okazję rozwiązywać nowe testy i udało mi się wygrać z systemem dopiero za trzecim razem (chociaż w przypadku egzaminów na kategorię B i A również podchodziłem do teorii trzy razy).

Dziennik Gazeta Prawna podaje, że zamiast wymaganych 68 punktów próg ma zostać obniżony do 64 punktów. Obecnie w niektórych Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego egzamin zdaje czasem zaledwie 15% chętnych. Można od razu założyć, że pewnie kursanci, którym nie udaje się zaliczyć egzaminu powinni jeździć komunikacją miejską, ale wcale tak nie jest. Okazuje się, że w wielu pytaniach są błędy, a niektóre z nich są po prostu kretyńskie. Mówi się nawet o pytaniach o wymiary tablicy rejestracyjnej.

Cała sytuacja spowodowała, że ludzie boją się iść na kurs czy podchodzić do egzaminu, a to sprawia, że w ośrodkach szkolenia kierowców i WORD-ach jest mniej kursantów, czyli mniej pieniędzy. Mimo wszystko chcielibyśmy wierzyć, że te zmiany mają posłużyć przede wszystkim kursantom.

 

żródło: motogen.pl

Posted on by crass in Aktualności

Add a Comment

You must be logged in to post a comment.