Nowe Junaki jak świeże bułeczki

art-87.942.crop.540.330

Junak piątą marką motocyklową w Polsce, wyprzedził i Harleya i KTM i Suzuki,tak ,tak,Junak schodzi ze sklepów jak świeże bułeczki.

Motocykle Junak były piątą najczęściej wybieraną przez Polaków marką jednośladów. Awans do tę pozycję był wynikiem wzrostu sprzedaży o ponad 112% w stosunku do roku 2013.

Nowe* MOTOCYKLE – ranking marek – 2014 narastająco
PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Grudzień
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS177518,0%113915,4%55,8%
2YAMAHA119812,2%6739,1%78,0%
3BMW98210,0%75910,3%29,4%
4HONDA9399,5%79410,7%18,3%
5JUNAK8758,9%4125,6%112,4%
6KAWASAKI6256,3%5106,9%22,5%
7HARLEY-DAVIDSON5045,1%4906,6%2,9%
8KTM4905,0%3644,9%34,6%
9SUZUKI4684,8%4856,6%-3,5%
10KYMCO4584,7%2543,4%80,3%
RAZEM 1-10831484,4%588079,6%41,4%
POZOSTAŁE MARKI153115,6%151020,4%1,4%
RAZEM9845100%7390100%33,2%
Źródło: analizy PZPM na podstawie danych CEP, MSW

Dane PZPM za ubiegłe 12 miesięcy przynoszą nam kolejną dobrą informację w segmencie pojazdów do 50 ccm. Motorowery Junak były drugimi, najczęściej nabywanymi jednośladami małolitrażowymi. W stosunku do roku 2013 Junak odnotował wzrost na poziomie 55.7%.

Nowe MOTOROWERY – ranking marek – 2014 narastająco
PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Grudzień
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS1542437,99%1923439,53%-19,8%
2JUNAK506412,40%32526,65%55,7%
3ZIPP447611,02%566411,54%-21,0%
4TOROS441410,89%536711,06%-17,8%
5TAOTAO14103,45%11982,44%17,7%
6WONJAN13613,33%8411,72%61,8%
7KYMCO10752,65%14182,89%-24,2%
8DAFIER9522,32%13722,79%-30,6%
9WANGYE6761,65%7871,61%-14,1%
10LONGIJA6521,60%8651,77%-24,6%
RAZEM 1-103550487,3%3999882,0%-11,2%
POZOSTAŁE MARKI521512,8%875718,0%-40,4%
RAZEM40719100%48755100%-16,5%

Za nami niezwykle interesujący sezon 2014, który pozwala z optymizmem patrzeć na najbliższe miesiące. Junak przez ostatnie 2 kwartały bardzo intensywnie pracował nad rozwojem swojej kolekcji, zwłaszcza w klasie 125 ccm. Już w grudniu zaprezentowaliśmy kilkanaście nowych propozycji, których oficjalna sprzedaż ruszy na przełomie lutego i marca, mówi Karol Kopytek kierownik d/s obsługi klientów kluczowych Almot.

Ubiegłoroczny sukces to nie tylko zasługa naszego ogromnego wysiłku i pasji. Wielki udział w rozwoju marki Junak mają również nasi dealerzy, media oraz szczerzy sympatycy naszych jednośladów. Wam wszystkim należą się słowa wdzięczności oraz podziękowania. – dodaje.

Posted on by crass in Aktualności