Ride 2 Life. Przejadą na motocyklach przez Polskę

W ciągu 10 dni przejadą 3500 km. Wszystko po to, żeby spełnić marzenie chorego na stwardnienie rozsiane Piotra Uljasza.

rtlPiotr Uljasz od 10 lat jest chory na stwardnienie rozsiane, jego wielkim marzeniem zawsze była podróż motocyklem dookoła Polski. Dlatego w maju Uljasz wspólnie ze swoim znajomym z liceum i dziennikarzem motoryzacyjnym, Dariuszem Śmigielskim wyruszą w podróż dookoła Polski. Motocykliści z Warszawy w ciągu dziesięciu dni mają przejechać 3500 km.

– Celem naszej wyprawy jest zebranie pieniędzy na leczenie i popularyzacja wiedzy o SM. W grudniu 2012 roku rozpoczęliśmy przygotowania – wyznaczyliśmy trasę i zaprosiliśmy do współpracy partnerów. Chcemy zachęcić wszystkich do wsparcia naszej inicjatywy – znajdziecie nas na Facebooku i na Twitterze, możecie też przyłączyć się do nas na trasie. Szczegóły wkrótce. – mówi Piotr Uljasz.

Motocykliści wyruszą w podróż 10 maja z Gdańska i zakończy się na Helu 19 maja. Wyprawa odwiedzi m.in. Gdańsk, Międzyzdroje, Jastrzębie Zdrój czy Kudowę Zdrój.

– Planowana na maj wyprawa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem motocyklistów – mówi Maja Zupok, organizator wyprawy. – Dzwonią do nas z pytaniem czy mogą nam jakoś pomóc w organizacji wyprawy, czy na przykład „przegarażować” motocykle.

Ride 2 Life zostało objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Głównym partnerem technologicznym są Yamaha Motor Polska – dostarcza motocykle Yamaha XT660Z Tenere oraz odzież motocyklową. Akcę wspierają też Carrefour Polska, Fiat Auto Poland czy Orlen Paliwa.

Posted on by crass in Aktualności

Add a Comment

You must be logged in to post a comment.